MikoMax Garden 60 g – Tesztmennyiség

1100 Ft

Leírás

🍄🍄🍄 KELLENEK-E A hozzáadott MIKORRHIZÁK? 🍄🍄🍄
Amikor szóba kerülnek a mikorrhiza gombák utólagos pótlása, akkor kereszttűzbe kerülnek rögtön a kell vagy nem kell kérdés miatt. Van, aki szerint felesleges beavatkozás a kertbe, van, aki szívesen használja, mert látja a hatását. De nézzük miért olyan fontos kérdés ez❓
🪱ROSSZ TALAJ
Sokféle „rossz” talaj létezik. Egyik ilyen tipikus problémás talajtípus a tiszta homok. Itt nincs sem giliszta, sem más talajéletet jelző dolog. Néha előfordul komoly fonálféreg-fertőzöttség a talajban – amire egyébként jó a feketeretek vagy a mustár vetése, de ezen kívül az állandó talajforróság nyáron és víztelenség tipikusan nem kedvez a mikorrhiza-gombáknak sem. A növényeknek meg szükségük van gombakapcsolatokra, többnyire fajra jellemző gombakapcsolataik vannak (ez a fenyőknél és a tölgyfáknál a legismertebb kapcsolat).
🪴BALKON VAGY SZOBANÖVÉNY
Ez a két kategória – és ide tartozik egyébként a magaságyás is – azért speciális, mert itt el van a növény vágva a természettől még akkor is, ha szabad ég alatt vannak a cserepek, edények. De maga a talaj egy külön rendszerként próbál fejlődni. Ehhez azonban kimarad sok olyan összetevő, ami a természetes dinamizmus lenne. Így ha hozzáadjuk pl. a mikorrhiza gombákat, akkor egy olyan pluszt tudunk biztosítani a növény gyökérzete körül, amivel jobb lesz az immunrendszere, ellenállóbb lesz a betegségekre és mivel egy jobb talajélet lesz edényen belül, – főleg, ha Blackjak-kel be is öntözzük, akkor sokkal természetesebb közeg lesz, mint a kiindulás alap, ami látszani fog a növényeink növekedésén, erején.
🤓Mit eredményez a hozzáadott mikorrhiza gomba?
– Szebb és dúsabb gyökérképződés – ez nem csak palántanevelésnél jó, hanem friss telepítésnél is díszkertben, mert segíti a begyökeresedést.
– Fokozza a tápanyagok felvételét a talajból a növények számára
– Javítja a növény hatékonyabb vízfelhasználását
– Erősíti a növények természetes ellenállóképességét
– Alkalmazásával aktívabb és egészségesebb talajéletet hoz létre
– A fentieknek köszönhetően javítja a termésminőségét és növeli a termésmennyiséget
– A 6 féle gombanemzetség tartalma miatt különböző pH tartalmú (savanyú, semleges vagy lúgos) talajokban is alkalmazható
nem csak a növények kezdeti időszakában segítik a növényt, hanem végig az élete során pl. szőlőben akár 50 évig.
😎 Nekem hol vált be eddig a MikoMax mikorrhiza?
🌶 Zöldségtermesztésben a palántanevelési időszakban a palántaföldhöz kevertük és a képek között is látszik a látványos különbség
🍅 Magaságyás talajkeverékéhez adtam és a kontroll ágyásokhoz képest ugyanolyan fajták esetében nagyobb méretű növények és egészségesebb terméseket kaptam már az első évben.
🪴 Az orhideák kivételével a szobanövényeim talajába is bekevertem, mert nagyon árnyékos, kevés fényt kapó helyen vannak. Így csökkentett fotoszintézis tud csak működni, de a növekedésük szépen halad a kontrollhoz képest. Próbált növények: Epipremnum, Afrikai ibolya, vitorlavirág, rákvirág, nyíllevél.
TESZTTERMESZTÉSEK TAPASZTALATAI:
Tiszta homoktalaj, vadvirágos és kokárdavirágos keverékekkel beszórva a kontrollhoz képest a mikorrhizagombával kezelt ágyásterületeken kevesebb parlagfű jelent meg! Ez egy nagyszerű eredmény!
Áfonya esetében is hasonlót tapasztaltunk savanyú talajnál. Sokkal szebb gyökérfejlődés a dézsákon belül a kontrollhoz képest. Termésmennyiségben is ugyanazoknál a fajtáknál nagyobb termések lettek és több is mennyiségben.
MINDENKÉPPEN KELL HASZNÁLNI?
Nem. A mikorrhiza gombák hozzáadása nem indokolt minden talajtípusnál, mert ahol természetesen jó a talajélet, ott felesleges beavatkozni. Viszont pl. ahol vagy gyorsan kell természetes úton talajt regenerálni – intenzív gazdálkodás, új kert telepítése gyenge talajra, stb, ott indokolt lehet a használata.
  1. Fokozza a tápanyagok felvételét a talajból a növények számára
  2. Javítja a növény hatékonyabb vízfelhasználását
  3. Erősíti a növények természetes ellenállóképességét
  4. Alkalmazásával aktívabb és egészségesebb talajéletet hoz létre
  5. A fentieknek köszönhetően javítja a termésminőségét és növeli a termésmennyiséget
  6. A 6 féle gombanemzetség tartalma miatt különböző pH tartalmú (savanyú, semleges vagy lúgos) talajokban is alkalmazható
  7. Nem csak a növények kezdeti időszakában segítik a növényt, hanem végig az élete során pl. szőlőben akár 50 évig.

 

Hogyan kell kijuttatni?

A MikoMax Gardent az ültetőgödörbe kell szórni, hogy a növény gyökeréhez közel helyezkedjen el. Nem kell sokat beleszórni (kb. kávéskanálnyi), mert elméletileg, csak egyetlen spóra hifa fonala ha belenő a növény gyökerébe, az már utána behálózza a növényt.

Tárolása

5-30 Celsius között eredeti csomagolásban legalább 18 hónapig megőrzi a szavatosságát. Felbontás után mihamarabb kijuttatandó, de szorosan visszazárva hűvös, fagymentes helyen tárolva 6 hónapig minőségromlás nélkül felhasználható.

🧐 Tudta?

A mikorrhiza gombafajok szimbiotikus kapcsolatot alakítanak ki a gazdanövénnyel, megnövelik annak víz- és tápanyagellátottságát, stressztűrő képességét, kártevőkkel szembeni ellenállóképességét.

 

🍄 Többet a Mikorrhizáról

A gazdanövénnyel szimbiózisra lépve, azt támogatja olyan stresszes időszakokban is mint a fagy vagy aszály, a megfelelő mennyiségű víz- és tápanyag felvételben. A mikorrhiza, a gazdanövény gyökeréhez képest, sokszázszoros méretű hifa fonalával sokkal messzebbről és hatékonyabban tudja felvenni a vizet és a tápanyagokat a gazdanövénynek.

Mivel a mikorrhiza gombának gyökérkapcsolat kell, ezért a kijuttatáskor azt kell elérnünk, hogy a gyökér közelébe, max 1-2 cm-re kerüljön a gyökér mellé. Nagyobb fák esetén a lombkorona csurgója alá körbe több helyen. Javasolt a kisebb, vékonyabb gyökerekhez juttatni.

A mikorrhiza gomba behatolva a gazdanövénybe erősíti annak természetes immunrendszerét, így ellenállóbb lesz a gombabetegségekkel szemben. A mikorrhiza olyan anyagokat választ ki, melyek növelik és javítják a talaj aggregátumokat, melyek a talaj legfontosabb alkotóelemei közé tartoznak.

 

 

 

🤝 Miért jó ez az együttműködés a kultúrnövénynek, és hogyan jön létre?

A növények a növekedési időszakuk elején a mikorrhiza gombáktól természetes segítséget kapnak, hogy több vizet és tápanyagot tudjanak felvenni. Ilyenkor a növények olyan anyagokat választanak ki, amik odacsalogatják ezeket a gombákat, és arra ösztönzik őket, hogy a hifa fonaluk egy részével hatoljanak be a kultúrnövény gyökerébe.

 

🌱 Gyepesítés Mikorrhizával

Ez egy arbuszkuláris, vagyis endo mikorrhiza, mely szimbiózist alakít ki a növények 90%-val, így például a gyeppel is.
Érdemes ezt a terméket az alábbi módok egyikén kijuttatni:
1. Gyepesítés előtt kell kiszórni  a terméket és sekélyen bedolgozni azt.
2. A gyep magokkal össze kell keverni és egyben kijuttatni a keveréket.
.

 

Ha már a gyepesítés megtörtént a még következő lehetőségek vannak a mikorrhiza kijuttatására:

1. Gyepszellőztetés alkalmával kell bejuttatni a talaj felső rétegébe és azt utána jól belocsolni azt.
2. Ami biztosabb módszer: az Ino-Myc folyékony mikorrhiza termék kijuttatása a gyepre, permetezve vagy nagy mennyiségű vízzel beöntözve.
.

 

 

🤝 Miért jó ez az együttműködés a kultúrnövénynek, és hogyan jön létre?

A növények a növekedési időszakuk elején a mikorrhiza gombáktól természetes segítséget kapnak, hogy több vizet és tápanyagot tudjanak felvenni. Ilyenkor a növények olyan anyagokat választanak ki, amik odacsalogatják ezeket a gombákat, és arra ösztönzik őket, hogy a hifa fonaluk egy részével hatoljanak be a kultúrnövény gyökerébe.

A növény érzékeli, hogy képes-e egyedül megbirkózni azzal a feladattal, hogy a talajban lévő vizet és tápanyagokat egyedül felvegye, vagy a természet segítségét kéri. Ha úgy érzékeli, hogy kell a segítség, akkor általa előállított kész tápanyagokat, szénhidrátokat, aminosavat és egyéb jelzőanyagokat választ ki a gyökerén keresztül a talajba. Ezt a jelet a mikorrhiza gomba érzékeli és elindul a gyökér felé, majd behatol a gyökérbe.

 

Tárolása

 

Biztonsági adatlap letöltése

Értékelések

Még nincsenek értékelések.

Csak bejelentkezett és a terméket már megvásárolt felhasználók írhatnak véleményt.